Mesaj gönder
Shenzhen  Times  Starlight  Technology  Co.,Ltd
Ürünler
Haberler
Evde > Haberler >
Company News About Bir Radyo / Drone Jammer Nasıl Kurulur
Etkinlikler
İletişim
İletişim: Mr. Leo
Şimdi iletişime geçin
Bize Mail Atın

Bir Radyo / Drone Jammer Nasıl Kurulur

2017-03-03
Latest company news about Bir Radyo / Drone Jammer Nasıl Kurulur

Bir Radyo / Drone Jammer Nasıl Kurulur

Kıvılcım aralığı vericileri insan tarafından yapılan en eski tip radyo vericisidir. İlk olarak 1888 civarında kullanıldılar ve kullanımları büyük ölçüde kısıtlanıncaya dek 1920'lere kadar yasal kaldılar. II. Dünya Savaşı, acil durum iletişimi dışında bırakılma yasağını birkaç yıl erteledi. Şimdi onları yasal olarak kullanmanın tek yolu, bir faraday kafesinin içinde. Yasaklandıkları için aynı sebeple kilitleyiciler olarak çalışıyorlar, radyo spektrumunun çoğunu alıyorlar.

Bir kıvılcım aralığı vericisi oldukça basittir. Bir hava boşluğundan yüksek bir voltaj akımı gönderin, havanın direnci bir kıvılcım kırıldığında boşluğu geçecektir. Bu olduğunda elektromanyetik radyasyon yayılır. Bunu evinizde oldukça kolay bir şekilde test edebilirsiniz. Bazı hoparlörleri açın, böylece güç kazanırlar ancak onlardan hiçbir şey çıkmaz. Açık olan bilgisayar hoparlörleri, CD’ye ayarlanmış bir stereo veya CD veya kaset çalmadan kaset çalar. Oda ışıklarınızı hızlı bir şekilde art arda açıp kapayın, hoparlörlerden bir tık sesi duymanız gerekir. Tıklama, ışık anahtarından alınan RF enerjisidir.

Etkili menzil

Bu tür sıkışma makinesinin aralığı birkaç özelliğe dayanmaktadır.

  • Anten rezonansı
  • Alan kuvveti
  • Modülasyon
  • Arazi

Bu özel cihazın anteni, bir frekansta diğerlerinden daha fazla rezonant olacaktır. Sonuç olarak, bu frekans üzerinde daha fazla RF enerjisi ve bu frekansın harmonikleri veya katları olacaktır. Bu frekans için aralık diğerlerinden daha fazla olacaktır. Birden fazla anten kullanmak, yayınların daha fazla frekansta daha büyük olmasına neden olur.

Alan kuvveti veya verilen RF enerjisi miktarı, iki durum arasındaki voltaj farkı ile doğrudan ilgilidir. Vericinin türü ile bir durumun tamamen kapalı veya 0 volt olacağını, diğerinin ise açık veya tam voltaj olacağını yapacağız. Kapalı ve açık durumları arasında geçiş yapmanız gerekmez, ayrıca daha düşük ve daha yüksek voltaj arasında geçiş yapabilirsiniz. Giriş voltajı ne kadar yüksek olursa RF ne kadar güçlü olursa, o kadar fazla menzile sahip olursunuz. Tüm telsiz yayınlarının sahip olduğu normal boş alan kayıplarınız var, bu da etkili menzili iki katına çıkarmak için 4 kat daha fazla güç uygulamanız gerektiği anlamına geliyor.

Bir diğer husus, kullanılan modülasyondur. Modülasyon ayrıca, dijital veri gibi o modun üzerinde taşınan verilerin bir kısmını da içerir. Örneğin, FM sinyalleri, alıcıların bakış açısından en güçlü nispi sinyale kilitlenecek, daha zayıf fakat daha yakın bir sinyal, boş alan kayıpları nedeniyle, daha güçlü fakat daha güçlü bir sinyalden daha güçlü görünecektir. FM, alıcı anteninde neredeyse eşit sinyal gücüne sahip iki istasyon arasında hızlı bir şekilde ileri geri dönebilir ve iki istasyonu karıştırıyormuş gibi görünmesini sağlayabilir, bunun gerçek olmadığıdır. SSB iki sinyali karıştıracak, istediğiniz seste gürültü duyabiliyorken, istediğiniz sesi hala duyabilirsiniz. Yayılı spektrum en gürültüyü tolere edecektir.

Dijital modüller, temel modülasyon parazite neden olmasa bile, radyodaki kod çözme devresi bitleri doğru bir şekilde deşifre edip mesajı yeniden oluşturamayabilirse bile sıkışabilir. Bu, sistemde ağır paket kaybına neden olabilir ve onu kullanılamaz duruma getirir. Birçok dijital sistem gürültüye karşı daha az gelişmiş emsallerinden daha hassastır. Birçok dijital sistem FM veya yayılı spektrumdur. Daha uzun menzilli uygulamalar için FM daha sık kullanılır.

Sıkıştırmaya çalıştığınız belirli bir sistem tipi, ne kadar güce sahip olduğunuzu ve ne kadar mesafede olmanız gerektiğini söyleyeceğinden bilmeniz önemlidir. Neyin uygun olduğunu belirlemenin en iyi yolu, benzer bir sistem elde etmenin ve kıvılcım aralığı vericisinden belirli bir güçte ne kadar işe yarayacağını görmektir.

Arazi, binalar, ağaçlar ve radyo sinyallerinin etkileşime gireceği diğer nesneleri içerir. Kıvılcım aralığı vericisini metal bir kutuya yerleştirirseniz, sinyal, aynı vericinin açık bir alana yerleştirilmesiyle karşılaştırıldığında zayıflar. Yükseklik, sinyalin gidebileceği mesafeyi de etkileyebilir.

İnşaat

Bu kıvılcım aralığı üretecinin yapısı oldukça basittir. 50 doların altındaki her şeyi alabilmelisin, kullanılmış ürünler daha ucuz olabilir. Aşağıdaki öğelere ihtiyacınız olacak:

  • yüksek voltaj kaynağı
  • piller
  • işleri monte etmek için küçük bir parça odun
  • küçük motor
  • birkaç çivi veya vida
  • tel

Yüksek voltaj kaynağı otomotiv ateşleme bobini olabilir. Bu, batarya veya alternatör çıkışını alır ve voltajı, yakıtı ateşleyen bir bujinin elektrotları üzerinden geçecek şekilde çok daha yüksek hale getirir. Bir buji buji aralığıdır, mevcut haliyle bir radyo sıkıştırıcısı olarak uygun olmamasına rağmen, bir tane halinde yapılabilir.

Akü, yüksek voltaj kaynağınızı ve küçük motoru çalıştırmak için uygun olmalıdır. Bir motosiklet aküsü daha küçüktür, ancak daha büyük bir araç aküsünden daha hızlı bitecektir.

Odun, ateşleme bobini, motor ve vidaları monte etmenize izin verecek kadar büyük olmalıdır. Bu, bulabileceğiniz herhangi bir hurda odun veya benzeri iletken olmayan bir materyal olabilir. Bu kadar güçlü olması gerekmese de, bileşenlerin sadece parçalara ayrılmayacak kadar sert olması gerekir. Amacı sadece her şeyi bir arada tutmaktır. Elinizde olan tek şey varsa, bir blok peynir veya kuru çamur işe yarar.

Küçük motor, eski bir çağrı cihazından veya cep telefonundan çıkan bir vibratörden, bir elektrikli fandan veya bir elektronik eşya veya hobi mağazasında bulabileceğiniz herhangi bir şey olabilir. Sadece bir traversin monte edilmesini sağlayan bir şafta sahip olması gerekir.

İlk adım motoru istediğiniz gibi çalışacak şekilde monte etmektir. Çapraz elemanı monte ederken, motorun geri kalanından plastik bir şaft veya plastik bir montaj bloğu tarafından yalıtıldığından emin olmalısınız. Çubuk bir çivi olabilir, ancak merkezden eşit olmasını isteyebilirsiniz.

Metal çubuğun, plastik yalıtım bloğundan nasıl geçtiğini görebilirsiniz. Bir çubuk oluşturarak sonuna kadar veya iki çubuk oluşturarak X oluşturabilirsiniz. İki çubuk takarsanız, iki kıvılcım olacaktır ve bu nedenle iletim döngüsü iki kat daha büyük olacaktır.

Yalıtım bloğu motora monte edildikten sonra, her iki taraftaki diğer iki çiviyi veya vidayı, önceki adımda kurduğunuz traverslere neredeyse değecek şekilde takmalısınız. Dokunmalarını istemezsiniz ama mümkün olduğunca yakın olmasını istersiniz. Ne kadar yakınsa o kadar iyi. Motoru akünüze bağlamalısınız ve herhangi bir sorun olmadan doğru dönebildiğinden ve kendisini ahşaptan sallamadığından emin olmalısınız.

Şimdi antenini hazırla. Bu, istenen hedef frekansın 1/4 dalga boyuna kadar kesilmiş bir tel uzunluğudur. Hedef frekansı bilmiyorsanız, sadece bazı tahminlerde bulunabilirsiniz. Çeşitli frekansları kapsayacak şekilde birden fazla anteni de bağlayabilirsiniz. Unutmayın, tüm frekanslarda RF yayını olacak, antenin rezonans ettiği frekanslarda daha güçlü olacaktır. Cep telefonları yaklaşık 0,5 inç antenler ve eski polis telsizleri 2,86 inç. İyi bir spektrum kapsama için 0,5, 1,0, 1,5, 2,0, 2,5 ve 3,0 inç antenler kullanırsanız, kullanılabilir spektrumun çoğu kaplanacaktır.

Yaptığınız anteni / antenleri sabit yan çubuklardan birine bağlayın. Diğer uca bir topraklama bağlamanız gerekecektir. Bu, evinizdeki metal bir su borusuna veya zemine sürülen bir çubuğa olabilir. Bir toprağa sahip değilseniz, telsiz biraz daha düşük bir güçte olmasına rağmen yine de iletecektir.

Şimdi ateşleme bobininin çıkışını motorun her iki yanındaki sabit çubuklara bağlayın. Negatif terminali topraklama tarafına ve pozitif terminali anten (ler) ile yan tarafa bağlayın. Buradaki fikir, motor döndüğü zaman bir çubuktan diğerine ve antenin dışına çıkacak olmasıdır. Motor, bobinin çıkışını hızlı bir şekilde art arda açar ve kapatır.

Son ve son adım, aküyü motora ve bobine bağlamaktır. Cihazı açmak veya kapatmak için isteğe bağlı olarak bir anahtar takabilirsiniz veya sadece batarya bağlantısını kesebilirsiniz.